Tesis Denetim ve İnceleme Raporu

 

Yangınlar için en güzel söndürme yöntemi aslında önceden alınan tedbirlerdir. İşletmelerde kurulu yangın sistemleri kuruluş aşamasında yapılır ve daha sonra yangın çıkmadığı süreler boyunca kontrolü ve çalışılabilirliği denetlenmez. Yangın her zaman olan bir olay değildir. Belki hayatınız boyunca bir kaç kez yaşarsınız ama ihtiyaç duyduğunuz zaman koskoca bir sistem de bir kova su bulamazsanız bütün emkleriniz boşa gider. Yapmış olduğumuz denetimlerde genelde tesislerimizin son durumu da bunun gibidir. mekanik ve elektronik olarak yapılan her yatırım takip ve bakım ister. yangın konusunda ise bu durum gereğinden çok daha fazla önemlidir.

Görevlendirilen personellerin sürekli değişmesi ve denetimlerinin yapılması nedeniyle sürekli göz ardı edilen bir durumdur bakım ve takip işleri biz bağımsız bir firma olarak işletmenizi mevcut ulusal yangın yönetmeliği ve NFPA standartlarına göre denetler ve olması gerekenlerle karşılaştırarak sizlere bir rapor hazırlarız.

Unutulmamalıdır ki yangınla ilgili tüm sistemlerin termini bakımı ve onarımı işletme sahibi sorumluluğundadır. olası bir olayda sistemlerin aktif olup olmaması yetkili kişiyi bağlamaktadır. Biz bağımsız firma olarak işletmenizi inceler ve denetim raporu sunarız ve sizin sorumluluğunuzu hafifletmiş oluruz.